חיפוי קירות באבן

חלק משיפוץ ועיצוב פנים של חללים כולל בתוכו את השילוב של חיפויים לקירות. בתחום העיצוב והשיפוץ ניתן למצוא אפשרויות רבות לחיפויי קיר, כשכל חיפוי ממלא פונקציה מסוימת בנוסף לפן העיצובי.עבור מי שמעוניין שאוהב את חומרי הגלם בצורתם הגולמית ביותר, מומלץ לעשות שימוש באבנים טבעיות עבור פרויקט של חיפוי קירות באבן. בעולם העיצוב הישראלי ניתן להצביע על מספר אבנים טבעיות בהן עושים שימוש במרחב הביתי.

חיפוי קירות באבן

אבן כורכר ישראלית

מקורה בסלע משקע נקבובי ופריך המורכב מגרגרי קוורץ וחול. את אבן הכורכר ניתן למצוא לרוב בסמוך לחופי הים, כששם חל תהליך של התלכדות החול והקוורץ באמצעות רסיסים ממי הים, תמיסת גיר ותהליכי ההתאבנות. לאבן הכורכר הישראלית מראה ייחודי ומעניין. ניתן למצוא אותה ברוב המקרים לאורך מישור החוף, כשישנן חנויות אשר מייבאות אבן זו גם ממדינות ים תיכוניות.

אבן צפחה

מדובר בעצם על סלע ברמת קושי בינונית המשמש כחומר גלם עבור מטרות מגוונות בתחום הבנייה ועיצוב הבתים. אבן הצפחה נוצרת בשכבות אדמה עמוקות, תחת תנאי לחץ וטמפרטורה גבוהים ואף כתוצאה מלחצים טקטוניים. האבן מורכבת לרוב מגבישים בינוניים וגדולים הבנויים אחד על השני. מקור השם "צפחה" מגיע מיוון העתיקה ומשמעותו "סדקים" או "הפרדה". את סלע הצפחה ניתן למצוא בישראל בעיקר סמוך לאילת ואף במדינות נוספות ברחבי העולם.

אבן חברונית

אבן המגיעה מאזור הרי חברון ובולטת במרקם בעל פיזור רחב, עם מקדם ספיגה נמוך שאינו מצריך טיפול סילר בתדירות גבוהה (טיפול בחומר שאוטם משטחים הנחשבים כבעלי רמת אטימות נמוכה). מעבר לריצוף קירות באבן החברונית היא משמשת גם לריצוף מדרגות, מעקות, חלונות ומשקופים.

השאירו פרטים

מעוניינים בחיפוי קירות דמוי אבן, מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם עם פרטים מלאים